top of page

Ekologiczna technologia modułowa 

System Biodomek jest szeroko nagradzanym projektem, za swoją innowacyjność i ekologiczne, zdrowe rozwiązania. Ekologia i dbałość o jakość środowiska wewnętrznego budynków, są dla nas bardzo ważne, sprawiają że dom jest zdrowy i dla nas i dla środowiska. Nasz system wyróżnia również standard zastosowanych materiałów, jakość wykończenia, duże przeszklenia, nowoczesny design i opcja demontowalnych fundamentów. Dlatego jeden z naszych domków był bohaterem "Nieoczywistych Miejsc" telewizji HGTV. Zobacz co sprawia, że Biodomki są takie fajne.  

TECHNOLOGIA - NATURALNE MATERIAŁY, EKOLOGIA I ZDROWIE
MODUŁOWOŚĆ,  GOTOWE MODUŁY W STANIE DEWELOPERSKIM, DOM POD ROZBUDOWĘ

Biodomki to przede wszystkim wysokiej jakości naturalne, zdrowe domki modułowe  z super przeszkleniami. Nasze domy są całoroczne, wysoko energooszczędne (spełniają wymagania dla domów pasywnych mieszkalnych i rekreacyjnych, oraz małych budynków biurowych, U=0,13 [w/m²K] ) i budowane są z elementów certyfikowanych np. drewna certyfikowanego C24, okien wysoko energooszczędnych U=0,81 z gwarancją producenta. 

Biodomki oferujemy w dwóch technologiach: EKO i SEMIEKO. 

W obu technologiach główna konstrukcja domów to drewno certyfikowane C24. Wypełnienie ścian stanowi super izolacja akustyczna i termiczna z celulozy słomianej  w technologii eko (ciepłego, naturalnego materiału, strawbale, który jest łatwo biodegradowalny), lub wysokiej jakości wełny skalnej w technologii semi eko. Wykończenia ścian od zewnątrz stanowi naturalna deska elewacyjna malowana na dowolny kolor nietoksycznymi farbami wodnymi lub olejami lub opalana. Od wewnątrz wykończenie stanowi płyta ekologiczna Farmacell (w technologii eko) lub GK (w technologii semieko). Domki uszczelniamy taśmami izolacyjnymi przeznaczonymi do budownictwa drewnianego oraz membranami (w technologii semieko) lub wiatroizolacyjnymi płytami z włókien słomianych (w technologii eko). 

​Dzięki temu Biodomki są oddychające (naturalne), bez wilgoci. ciepłe, tanie w utrzymaniu i trwałe (taki dom nie będzie pękał, rozchodził się, nie będzie wiało w nim z okien). Przykładamy bardzo dużą uwagę i do szczelności i do prawidłowej budowy przegród, tak by przegroda była otwarta dyfuzyjnie, oddychała ale bez wysuszania wnętrza. Dzięki temu taki dom będzie o wiele cieplejszy i przyjemniejszy w mieszkaniu niż dom murowany oblepiony nieoddychającym styropianem.

Jesteśmy wieloletnimi specjalistami z dziedziny naturalnej, zdrowej architektury i ekologii, możesz nas sprawdzić na www.ekodama.pl.

​Lepiej wybudować jeden dom a porządny niż tani i cały czas go naprawiać,  wymieniać elementy tworząc śmieci. Naturalne ekologiczne materiały to nie tylko miej śmieci podczas użytkowania ale przede wszystkim w czasie produkcji. Prefabrykacja to też mniej odpadów w całym procesie produkcji. A jeśli zostają nam jakieś odpady, łatwo je można kompostować lub przetworzyć, bo materiały naturalne są biodegradowalne.  Jakość i trwałość są również bardziej ekologiczne, dlatego stawiamy na solidne rozwiązania.

POCZYTAJ WIĘCEJ O STOSOWANYCH PRZEZ NAS MATERIAŁACH W PRZEGRODACH W ZAKŁADCE CENY >>>

Dodatkowym atutem systemu jest szybkość montażu. Nasze moduły zaprojektowaliśmy tak, by w stanie deweloperskim, zmontowane można je było przewozić na przyczepie zwykłego tira niskopodłogowego. Dlatego budowa na działce trwa bardzo krótko i nie jest dla Was angażująca i stresująca, dom zamontujemy na Twojej działce w 1-7 dni! Prefabrykacja w zakładzie trwa ok. 3-6 miesięcy w zależności od wielkości domu. Na każdym etapie produkcji możesz nas odwiedzić i sprawdzić jak nam idzie budowa Twojego domku, dogadać wszelkie detale na miejscu w fabryce.

Co ważne nasz system zaprojektowany jest tak, że po czasie bardzo łatwo Biodomek można rozbudować dokładając kolejne moduły. Daje to możliwość bardziej elastycznego podejścia do budowy domu, rozbudowywania  w zależności od potrzeb i budżetu. Biodomek z płaskim dachem można też zmniejszyć, przenosząc niepotrzebny już moduł w nowe miejsce. 

 

Z naszymi domkami polecamy demontowalne fundamenty punktowe wkręcane, które nie niszczą gruntu i pozwalają ziemi oddychać. Dzięki temu Biodomki z płaskim dachem można bez problemu zdemontować i postawić w innym miejscu.  Podniesienie budynku nad grunt osusza konstrukcję dzięki czemu taki domek będzie jeszcze trwalszy. 

Można z biodomkami zastosować również inny typ fundamentów. Rzuty fundamentów typowych w czterech opcjach (fundamenty wkręcane, punktowe betonowe, ławy, z piwnicą)  po podpisaniu umowy na budowę otrzymasz od nas za darmo, Również bez opłat otrzymasz od nas rzuty do uproszczonego zgłoszenia domku rekreacji indywidualnej 35-70m2.

Design domu możemy dostosować do Twoich indywidualnych potrzeb. Mamy również opracowane kilkanaście projektów typowych, najbardziej optymalnie wykorzystujących naszą technologię i transport. Nasi architekci służą pomocą projektową w uzyskaniu wszelkich zgód i pozwoleń by Biodomek wybudować na Twojej działce legalnie.

Mamy wielu zadowolonych klientów i cieszymy się, że możemy również Tobie zaoferować Dom najwyższej jakości, przytulny, ciepły i zdrowy Biodomek .

baner_3x.jpg
NAGRODY DLA SYSTEMU BIODOMEK
bottom of page