top of page

O systemie BioDomek

Projekt Biodomek jest szeroko nagradzanym projektem za swoją innowacyjność i ekologiczne, zdrowe rozwiązania. Nasz system wyróżnia standard zastosowanych materiałów, jakość wykończenia, duże przeszklenia i nowoczesny design. Zobacz co sprawia, że nasz system ma tak wiele do zaoferowania.  

Modułowość, Dom modułowy - System pod rozbudowę

Nasz system jest wysoce prefabrykowany co oznacza, że prace na budowie trwają o wiele krócej. Domki przyjeżdżają na działkę na przyczepie tira  i w ciągu jednego do kilku dni są montowane.

Wymiary naszych modułów zostały tak dobrane, by dwa moduły mogły być w całości przewożone na przyczepie standardowego tira niskopodłogowego. Zestawienie dwóch modułów daje domek o powierzchni zabudowy 35m2 a czterech 70m2 (Polski Ład). Z naszych modułów można złożyć dowolnej wielkości ciepłe, naturalne, energooszczędne domy.

Nagrody dla SYSTEMU BIODOMEK
Technologia - Naturalne Materiały, Ekologia i zdrowie

Biodomki wykonujemy z naturalnych materiałów przyjaznych środowisku oraz zdrowych dla użytkowników. Naturalne materiały są trwałe, a po okresie użytkowania można je kompostować lub ponownie wykorzystać (nie obciążają środowiska). Nie emitują również szkodliwych związków, dlatego nasze wnętrza są zdrowe, w środku pięknie pachnie i czujemy się tam dobrze.

​Konstrukcja modułów jest wykonana z certyfikowanego drewna C24, wypełniona jest wewnątrz ekologicznym materiałem izolacyjnym (celuloza ecofibre Vestaeco - standard eko, wełna mineralna standard semi-eko), od zewnątrz wykańczamy domki naturalnymi deskami.

W naszymi domkami polecamy stosowanie fundamentów punktowych, wkręcanych co znacznie przyśpiesza montaż i zmniejsza negatywną ingerencję w grunt, zmniejszając również negatywny ślad ekologiczny budowy. Biodomki można posadowić również na innego typu fundamentach.

bottom of page