O systemie BioDomek

Projekt Biodomek powstał w pracowni architektonicznej eKodama Studio. Razem z firmą RASOHOUSE, doświadczonym wykonawcą domów modułowych, rozpoczęliśmy produkcję Biodomków na większą skalę.  Biodomek jest projektem szeroko nagradzanym za swoją innowacyjność i ekologiczne, zdrowe rozwiązania. Zobacz co sprawia, że nasz system ma tak wiele do zaoferowania.  

Technologia - Naturalne Materiały, Ekologia i zdrowie

Bardzo ważne są dla nas ekologia i zdrowie, dlatego Biodomki wykonujemy z naturalnych materiałów przyjaznych środowisku oraz zdrowych dla użytkowników. Naturalne materiały są trwałe, a po okresie użytkowania można je kompostować lub ponownie wykorzystać (nie obciążają środowiska). Nie emitują również szkodliwych związków, co sprawia, że w środku pięknie pachnie i czujemy się tam dobrze.

Konstrukcja modułów jest wykonana z drewna klejonego KVH, wypełniona jest wewnątrz ekologicznym materiałem izolacyjnym (eko celuloza), od zewnątrz wykańczamy domki naturalnymi deskami, pod którymi znajduje się otwarta dyfuzyjnie płyta drzewna. Od środka moduły wykończone są ekologicznymi, konstrukcyjnymi płytami OSB bez formaldehydów i płytami GK lub drewnianą sklejką. Dołożyliśmy wszelkich starań by nasz system używał w jak największym stopniu materiały naturalne i biodegradowalne.

 

CELULOZA to materiał izolacyjny produkowany z makulatury, nie zawierający i nie emitujący szkodliwych związków, po użytkowaniu ulega biodegradacji. Co ważne materiał ten ma super właściwości izolacyjne oraz izoluje akustycznie domki. Dodatkowo nasza celuloza posiada Europejską Aprobatę Techniczną i międzynarodowe certyfikaty świadczące o ekologicznym i przyjaznym dla środowiska materiale, m. in. certyfikat Nature Plus.  Jest to wyrób renomowanej firmy Derowerk. To świetna izolacja termiczna i akustyczna. 

 

FUNDAMENTY - w systemie stosujemy metalowe fundamenty punktowe, wkręcane co znacznie przyśpiesza montaż i zmniejsza negatywną ingerencję w grunt, zmniejszając również negatywny ślad ekologiczny budowy. Łatwiej też taki domek zdemontować i przenieść w inne miejsce.  Po czasie nie pozostanie po nim żadnego śladu w pierwotnym miejscu a grunt pięknie zarośnie trawa. Tymczasem Twój BioDomek wyrośnie gdzie indziej. Prawda, że to cudowne?

Więcej o technologii znajdziesz w zakładce OFERTA. 

Biodomek_2A_35m2_na_zgloszenie_dom_modulowy_ekodama_www_biodomek_pl  (35)
Biodomek_2A_35m2_na_zgloszenie_dom_modulowy_ekodama_www_biodomek_pl (35)
press to zoom
Biodomek_2A_35m2_na_zgloszenie_dom_modulowy_ekodama_www_biodomek_pl  (34)
Biodomek_2A_35m2_na_zgloszenie_dom_modulowy_ekodama_www_biodomek_pl (34)
press to zoom
Biodomek_2A_35m2_na_zgloszenie_dom_modulowy_ekodama_www_biodomek_pl  (33)
Biodomek_2A_35m2_na_zgloszenie_dom_modulowy_ekodama_www_biodomek_pl (33)
press to zoom
Modułowość, Dom modułowy - System pod rozbudowę

Podstawowy moduł systemu ma wymiary zewnętrzne ok. 2,8m na 6,4m i wysokość ok. 3m.  Wymiary zostały tak dobrane, by pojedynczy moduł mógł być w całości przewożony na przyczepie standardowego tira niskopodłogowego.

 

Zestawienie dwóch modułów daje domek o powierzchni zabudowy 35m2 a czterech 70m2 (spełniamy POLSKI ŁAD).

 

Powierzchnia zabudowy 35m2 dla budynków parterowych (parter + antresola) pozwala na stawianie modułów, jako budynki rekreacji indywidualnej lub gospodarcze, bez pozwolenia na budowę, jedynie za pomocą uproszczonego zgłoszenia. Taki domek może być w przyszłości dowolnie rozbudowywany, gdy Twoje potrzeby mieszkaniowe wzrosną.

 

Moduły zaprojektowaliśmy tak, by można było w przyszłości bez większych zmian w postawionych modułach/module dokładać kolejne jednostki, zwiększając powierzchnię użytkową i funkcjonalność. Elementy można dodawać wzdłuż osi wschód - zachód bądź na dachu, czyli w górę.

Ponieważ nasz domek jest modułowy i wznosimy go na fundamentach punktowych, po czasie, możesz go przewieźć w inne miejsce.

Swoją ofertę kierujemy głównie do osób, które cenią sobie przekształcalność i dynamikę. Projekt umożliwia późniejszą, bezproblemową rozbudowę lub przewiezienie domku w inne miejsce (przekazujemy instrukcję), co da Ci więcej swobody i pozwoli uniknąć bezsensownie wielkich kredytów.

Prawda, że super? 

Przejrzyj rzuty i możliwości rozbudowy systemu TUTAJ.

Biodomek_naturalne_domy_modulowe_eKodama_Wizualizacje_ (2b) - 2
Biodomek_naturalne_domy_modulowe_eKodama_Wizualizacje_ (2b) - 2
press to zoom
Biodomek_naturalne_domy_modulowe_eKodama_Wizualizacje_ (1) - 2
Biodomek_naturalne_domy_modulowe_eKodama_Wizualizacje_ (1) - 2
press to zoom
Biodomek_naturalne_domy_modulowe_eKodama_Wizualizacje_ (3) - 2
Biodomek_naturalne_domy_modulowe_eKodama_Wizualizacje_ (3) - 2
press to zoom
Prefabrykacja - Szybka budowa
Montaż konstrukcji
Montaż konstrukcji
press to zoom
Biodomek_JUNIOR_2C_ze_skosnym_dachem_35m2_na_zgloszenie_dom_modulowy_ekodama_www_biodomek_
Biodomek_JUNIOR_2C_ze_skosnym_dachem_35m2_na_zgloszenie_dom_modulowy_ekodama_www_biodomek_
press to zoom

Nasz system jest prefabrykowany co oznacza, że prace na budowie trwają o wiele krócej. Domki przyjeżdżają na działkę na przyczepie tira w stanie wykończonym i w ciągu jednego do kilku dni są montowane.

 

Na placu budowy przygotowuje się jedynie posadowienie na fundamentach punktowych oraz podłączenie do lokalnych mediów (wcześniej  lub później przyłączonych przez właściciela działki). Za pomocą dźwigu ustawiamy moduły na fundamentach i skręcamy pozostałe elementy. I już :) gotowe.  Prawda, że proste?

 

Moduł wyposażamy w standardzie deweloperskim lub pod klucz. 

Przejrzyj naszą aktualną OFERTĘ i cennik oraz sprawdź zakres budowy, który oferujemy.

Kompleksowość usług
Magda_Gorska
Magda_Gorska
press to zoom
Biodomek_2A_35m2_na_zgloszenie_dom_modulowy_ekodama_www_biodomek_pl  (28)
Biodomek_2A_35m2_na_zgloszenie_dom_modulowy_ekodama_www_biodomek_pl (28)
press to zoom

W naszej pracowni architektonicznej EKODAMA STUDIO pomożemy Ci przejść przez cały proces powstawania Biodomku, od projektu i pozwolenia / zgłoszenia, po budowę.  Przekażemy też Cię w najlepsze ręce naszego wykonawcy RASOHOUSE, który wybuduje dla Ciebie Biodomek. W ten sposób razem zrealizujemy Twoje marzenie o własnym, naturalnym, zdrowym domku. 

Zerknij tutaj na ofertę na prace projektowe i na informacje, które pomogą Ci się zorientować w procesie przygotowania inwestycji. Możesz też umówic się na konsultacje architektoniczne by sprawdzić czy na Twojej działce możemy wybudować Biodomek i czy da się tam dokonać zgłoszenia/ uzyskać pozwolenie na budowę budynku.

Z miłą chęcią pomożemy :). Zapraszamy do KONTAKTU

 

 

Rozbudowa systemu BioDomek
Rozbudowa systemu BioDomek
press to zoom
BIODOMEK mobilność
BIODOMEK mobilność
press to zoom