O systemie BioDomek

To takie proste! Opracowaliśmy projekt prefabrykowanego mobilnego modułu domku, który można zestawiać w większe struktury, dostosowując je do twoich potrzeb i działki. Nie stać Cię na budowę dużego domu lub na razie nie potrzebujesz wiekszej przestrzeni a chcesz mieć swój kąt by zrzucić gdzieś plecak? Nic prostszego. Wybierz BioDomek. I tak, opracowaliśmy go z materiałów naturalnych by był zdrowy i dobry dla środowiska.    

Modułowość
System pod rozbudowę

Podstawowy moduł systemu ma wymiary 2,8m na 6,44m i wysokość około 3m.  Wymiary zostały tak dobrane by pojedynczy moduł mógł być w całości przewożony na przyczepie standardowego tira niskopodłogowego.

 

Zestawienie dwóch modułów daje domek o powierzchni zabudowy  35m2. Powierzchnia zabudowy 35m2 dla budynków parterowych pozwala na stawianie modułów jako budynki rekreacji indywidualnej lub gospodarcze bez pozwolenia na budowę, jedynie za pomocą zgłoszenia. Taki domek może być w przyszłości dowolnie rozbudowywany gdy Twoje potrzeby mieszkaniowe wzrosną.

 

Moduły zaprojektowaliśmy tak  by można było w przyszłości bez większych zmian w postawionych modułach/module dokładać do nich kolejne jednostki, zwiększając powierzchnię użytkową i funkcjonalność. Swoją ofertę kierujemy głownie do osób, które cenią sobie przekształcalność i dynamikę. Moduły można dokładać wzdłuż osi wschód - zachód bądź na dachu czyli w górę.

Ponieważ nasz domek jest modułowy i wznosimy go na fundamentach punktowych, po czasie, możesz go przewieźć w inne miejsce.

  

Przejrzyj rzuty i możliwości rozbudowy systemu.

BioDomek 1A - jeden moduł
BioDomek 1A - jeden moduł
BioDomek 2A - dwa moduły
BioDomek 2A - dwa moduły
BioDomek 3B - trzy moduły
BioDomek 3B - trzy moduły
Technologia -Naturalne Materiały

Moduły są wykonane w konstrukcji szkieletowej  z suszonego drewna klejonego KVH,wypełnione są wewnątrz ekologicznym materiałem izolacyjnym z celulozy, wykończone z zewnątrz deskowaniem modrzewiowym pod którym znajduje się otwarta dyfuzyjnie płyta drzewna. Od środka moduły wykończone są ekologicznymi,  konstrukcyjnymi płytami OSB i płytami GK. Dołożyliśmy wszelkich starań by nasz system używał w jak największym stopniu materiały naturalne i biodegradowalne

 

CELULOZA to materiał produkowany z makulatury, nie zawierający i nie emitujący szkodliwych związków, po użytkowaniu ulega biodegradacji.   Nasza celuloza posiada Europejską Aprobatę Techniczną i międzynarodowe certyfikaty świadczące o ekologicznym i przyjaznym dla środowiska materiale, m. in. certyfikat Nature Plus.  Jest to wyrób renomowanej firmy Derowerk. To świetna izolacja termiczna i akustyczna. 

 

FUNDAMENTY - w systemie stosujemy metalowe fundamenty punktowe, wkręcane co znacznie przyśpiesza montaż i zmniejsza negatywną ingerencję w grunt, zmniejszając również negatywny ślad ekologiczny budowy. Łatwiej też taki domek zdemontować i przenieść w inne miejsce.  Po czasie nie pozostanie po nim żadnego śladu w pierwotnym miejscu a grunt pięknie zarośnie trawa. Tymczasem Twój BioDomek wyrośnie gdzie indziej. 

Więcej o technologii znajdziesz w zakładce OFERTA. 

Drewno klejone suszone KVH
Drewno klejone suszone KVH
Olejowana elewacja z opalanych desek
Olejowana elewacja z opalanych desek
Izolacja z eko celulozy
Izolacja z eko celulozy
Prefabrykacja
Prefabrykacja konstrukcji
Prefabrykacja konstrukcji
Montaż konstrukcji
Montaż konstrukcji
Przewożenie modułów
Przewożenie modułów

Nasz system jest prefabrykowany co oznacza że prace na budowie trwają o wiele krócej.

 

Na placu budowy przygotowuje się  jedynie posadowienie na fundamentach punktowych  oraz podłączenie do lokalnych mediów (wcześniej przyłączonych przez właściciela działki). Za pomocą dźwigu  ustawiamy moduły na fundamentach i skręcamy pozostałe elementy. I już :)  gotowe.  Prawda że proste?

 

Moduł wyposażamy w standardzie deweloperskim, bez białego montażu i kuchni. Dostajesz wykończoną elewacje, ściany, podłogę, sufit i instalacje. Montujesz swój kibelek, lampę i już możesz się wprowadzać :). Dla wymagających klientów z końcem 2020 roku uruchomimy standard wykończenia pod klucz. 

Przejrzyj aktualną OFERTĘ. 

 

 

Kompleksowość usług
eKodama - Magdalena Górska
eKodama - Magdalena Górska

Projektant, architekt naturalnych budynków

Dobry Dom - Moritz Reichert
Dobry Dom - Moritz Reichert

Budowniczy naturalny

Jesteśmy zespołem specjalistów z różnych dziedzin związanych z budownictwem naturalnym i architekturą zrównoważoną.Jesteśmy członkami Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Budownictwa Naturalnego (www.osbn.pl)

 

Pomożemy Ci przejść przez cały proces od projektu i pozwolenia, po budowę. Poczytaj kim jesteśmy i jak możemy Ci pomóc w realizacji marzenia o własnym kącie.  O NAS 

 

 

Rozbudowa systemu BioDomek
Rozbudowa systemu BioDomek
BIODOMEK mobilność
BIODOMEK mobilność